August hakkab mööda saama.

Suvi hakkab vägisi läbi saama ning tööasjad peale tungima. Kui ma esimesel augustil mõtlesin, et kui sellega olekski puhkus lõppenud ja peaks tagasi tööle minema, oleks täitsa okei, siis nüüd ma juba veidi kahtlen. Mulle muidugi meeldib minu töö, aga mida lähemale puhkuse lõpp jõuab, seda rohkem hakkab mingeid tööasju juba peale tiksuma. Samas, kui mõtlen oma eelmisele töökohale, siis puhkusel olles oli suht tavaline, kui tuli suvalistel aegadel kiri stiilis ou-sorry-tean-et-puhkad-aga-tee-mingi-asi-ära. Muidugi oli see suuresti tingitud sealse töö iseloomust, kus ilmselt keegi sellest ei pääsenud, sest lihtsalt oligi vaja asjad korraldada ja ära teha. See aasta on ikka totaalne vabadus olnud ja nädal enne puhkuse lõppu töökirju saada pole kõige suurem katastroof. Uue hooga alustamiseks ongi vaja ettevalmistusi teha ja tuleb see paratamatult puhkuse viimase nädala arvelt. Ja noh, mulle meeldib asju ette ära teha ja puhkuse lõppedes olen juba miljon asja valmis saanud.

Mis puudutab aga puhkuse veetmist, siis peamiselt olen viimasel ajal niisama lebo pannud. Mingi päev oli selline, kus absoluutselt kõik aeg sadas ja ma ei käinud kordagi õues. Polar Loopi aktiivsusprotsent oli päeva lõpuks 16. Koos selle pideva vihmasajuga on balkooni kaunistavad suvelilled suht näbrastanud välimusega. Lillepeenralt tõin eile kimbu õisi vaasi, sest aias väga passida ju niikuinii ei viitsi ja mis nad seal ikka tühja õitsevad.

Aga eelmisel nädalavahetusel käisime Soomes sugulastel külas. Nii mõnus oli. Lobisesime ja tšillisime ja sõime. Sõime kohe palju. Vähemalt mina sõin palju-palju, sest isetehtud suitsuliha, suitsuvorsti, pasteeti, grillitud sisefileed või ribisid piiramatus koguses ei saa just igapäevaselt nautida. Väga toredad kaks päeva olid.

vaade liha-ja-kardulas

Ahjaa, seda pole ma ju ka maininud, et vahepeal käisime paariks päevaks Võrus. Viskasime kohe esimese õhtu jooksul kahe tunniga kümme ruumi puid riita ja pärast nautisime Kubija SPA saunasid. Järgmisel päeval metsas käies õnnestus aga lõpuks korralik saak kukeseeni korjata. Metsa minnes ei osanud arvatagi, et sellise kollaste nupsikute platsi leiame ja ühe koha pealt ämbrid kuhjaga täis korjame. See oli tegelikult mul üldse esimene kord kohe päriselt kukeseeni korjata, sest need varasemad üksikute seente leidmised ei kvalifitseeru.

saunas kukside-armee

Lisaks skoorisin vahepeal endale Xbox 360, mis vajab veidi tarkvaralist kõpitsemist ning mille omamise kasuteguris loodan nädala lõpuks selgusele jõuda. Plaanin striimisemudelt järgi uurida, mis jõu- ja ilunumbreid sooritama peaks, et asi täiesti tööle saada. Ja siis plaanin uurida, kas keegi on nõus neid trikke minu eest tegema, sest hetkel Google’i põhjal tundub asi küllaltki keeruline. Aga see selleks.