DIY: toataimedele suvekodu garaažist leitud kraamist.

Nagu mõni aeg tagasi mainisin, oli mul soov toataimedele suvitusperioodiks riiul meisterdada. Eelmisel reedel võtsin siis asja käsile. Eelnevalt uurisin Pinteresist igasuguseid võimalikke disaine, kuid nendest eriti kasu polnud. Esiteks piirdub minu kogemus vaid ühe ebaõnnestunud linnumaja ehitusega ning väiksema seinariiuli loomisega. Teiseks piduriks oli aga limiteeritud materjalihulk. Vaatasin siis garaažist kobedamad lauajupid välja. Käiku läksid ka eelmise aasta aknavahetusest allesjäänud piirdeliistud. Taaskasutuse eest muidugi plusspunktid, eks.
20150605_153312

Ega mul mingit aimu polnud, kuidas ma kõik jupid üksteise külge saan. Sõna otses mõtte klopsisin kogu ehitise põlve otsas kokku. Hea oli see, et akna piirdeliistud olid ühepikkused ning enne ehitust märkisin korraga kõigile peale riiulite kinnituskohad. Olles enam-vähem valmis riiuli juba õigesse kohta paigutanud, lõin tagumisele küljele diagonaalselt kaks tugipulka ka, mis muutsid ehitise märgatavalt stabiilsemaks.
20150605_161306

Paar päeva hiljem viisin toataimed välja. Kenasti mahtusid ära ja ruumi jäi isegi veel üle. Igaks juhuks, et ennetada lendavaid potte, sidusin ülemise riiuli ette ka nööri. Natuke muretsesin, et äkki ööd on veel liiga jahedad, kuid tundub, et taimed on kenasti kohanenud. Kuna neile ei paista ka päike otse peale, siis niiskus püsib hästi ja kastma peab küllaltki harva.
20150607_095158

Vahendid: vanad lauajupid, naelad, saag, haamer, mõõdulint, pliiats
Ehitusele kulunud aeg: 45 min
Hind: 0€