Esmaspäeva õhtusöök jonnivast lavašist.

Otsustasin õhtusöögiks valmistada lavaširulli. Lavašš aga ei tahtnud, et temast rull tehakse ning puikles vastu. Kuni lõpuni. Seega rulliks seda väga nimetada ei saanud.

Alguses oli roheline.
Alguses oli roheline…

Täidiseks tükeldasin umbes veerandi suurest paprikast, jupi kurki, viis väiksemat redist, mõned rohelise salati lehed ja paar lehte jääsalatit. Lavaši määrisin kokku soolakurgi-tilli toorjuustuga (sest see oli parajasti poes soodukaga). Et oleks ikka veidi lihakraami ka, siis praadisin kergelt soola ja pipraga maitsestatud kanafilee. Filee lõikasin-rebisin sellisteks parajalt suurteks tükkideks, et oleks ikka aru ka saada, et kanaga on tegu.

... ja siis läks kirjuks.
… ja siis läks kirjuks.

Natuke oli isegi hea, et see lavašš nii rabe ja õhuke oli, sest nii kerkis täidise maitse paremini esile.

20150608_193819
Räsitud välimus oli õnneks petlik.

3 thoughts on “Esmaspäeva õhtusöök jonnivast lavašist.

  1. Me teeme neid lavašše lahtiselt ahjus. Alla tomatipasta, nii paks kui üldse müüa on. Peale valge (kitse-) juust, salvei, oliivid, soovi korral muu. Plaadile ja paariks minutiks ahju ja ongi valmis!

    1. Väärt mõte! Ma eelmine suvi tegin neid väikseid lavašilehti selliselt, et määrisin Merevaiguga ja lisasin tüki paprikat ning murdsin kokku. Seejärel panin grillile ja 10-15 sekundi jooksul mõlemalt poolt kuumaks. Sai ka päris hää.

Comments are closed.