Have You Ever Seen the Rain?

Eile autoga sõites raadiojaamu klõpsides jäin pidama Retro FMil, kui sealt algas just „Stumblin’ In”. Põhimõtteliselt oli sellega otsustatud, et tahan see aasta Hauka Laadale Smokie’t kuulama minna. Ma pole olnud fänn ja tean vist vaid 3-4 nende lugu. Heitsin kodus Spotify vahendusel albumitele ja lugudele pilgu ja kõrva veidi põhjalikumalt peale. Smokie enimkuulatud lugude neljandal kohal oli Spotify peetava arvestuse kohaselt „Have You Ever Seen the Rain”. Nagu tegelikult? Ma teadsin, et Rod Stewart on sellest oma versiooni teinud. Ja Bonnie Tyler. Aga Smokie!? No loomulikult sobib see mulle täiesti. Lausa nii väga, et võtsin üle ääretult pika aja kitarri välja ja ajasin häälde ning proovisin ise ka järgi.

Selliseid ülisuuri lemmiklugusid on mul ikka väga vähe ja üks nendest on just „Have You Ever Seen the Rain”. Ma isegi ei mäleta enam päris täpselt, kuidas ma selle loo avastasin. Vist oli kuskil filmis, aga Vikipeedias välja pakutud variantidest polnud justkui ükski õige. Igal juhul minu teadlikumad ja selgemad mälestused sellest loost on seotud peamiselt erinevate töökaaslastega veedetud koosviibimisetega, kus kohal on olnud ka ülemus kitarriga. No ja HYESTR on alati repertuaaris olnud. Ja sealt sai ikka juba päris mitu aastat tagasi alguse minu suurem huvi ise kitarrimängu õppida. Peamiselt selle ühe loo pärast. 2009. aastal olen kirjutanud: „Ma pean ikka selle “Have You Ever Seen the Rain” loo selgeks saama.” Ja ma ei osanud alguses seda lugu üldse. Selle harjutamine oli täiesti ulme ja sinna see asi jäi kuni eelmise aastani, kui kuidagi täiesti ootamatult sain sellele pihta. Kuigi ma ei teagi, millele seal pihta oli saada, sest ma olin keerulisemaid lugusidki harjutanud.

HYESTR värskem versioon John Fogerty ja Sawyer Fredericksi esituses The Voice saate finaalis:

Aga tulles tagasi Smokie juurde, siis vaatasin ja proovisin Ultimate Guitari abil mõned nende lood ka järgi. Sellised kerged 3-4-duuri lood, mida on mõnus taustaks kuulata või ise kaasa tinistada. Muidugi on mul pikast harjutamispausist sõrmed nõrgad ja praeguseks hetkeks on minusugusel kapimuusikul, kes ainult oma lõbuks kitarri näpib ja laulmiseks võimeline pole, jälle küllaltki valus mängida. Aga suvi on veel ees.