Jooksu lõpuks mõnus banaani-arbuusi-mustsõstra-maasikasmuuti.

Eile sain lõpuks selle nädala teise jooksu tehtud. Viis kilomeetrit alla 30 minuti, mis tähendab keskmist kiirust üle 10 km/h. Sellel aastal pole ma sellist arvestatava pikkusega distantsi nii kiiresti jooksnudki. Kui ma paar kuud tagasi mõtlesin, et juba see on hästi, kui põlved kannatavad vaikselt 2-3 kilomeetriseid jookse teha, siis Endomondosse pilku visates pean tõdema, et juuni ja juuli on peamiselt 4-5 kilomeetristest distantsidest koosnenud. Sinna sekka paar kuuekatki. Mingis suunas on ikka areng järelikult toimunud.

Kuna ma jooksen eelkõige ikkagi enda lõbuks ja kuskile võistlustele ei plaani minna, siis planeerin jookse tunde järgi. Distantsi pikkuse otsustan ära jooksu käigus ning kiiruse osas kuulan enesetunnet. Proovin ikka nii, et üle kahe päeva jooksudele vahet ei jää. Tavaliselt hakkab sees juba kripeldama, kui muud asjatoimetused või liiga kole ilm plaanid segi ajavad ning jooksma alles kolmandal päeval saab. Aga eks see ole ka mingit moodi ju sisetunde kuulamine, sest jooksmine on osa igapäevaelust ning tasakaal peab olemas olema ka tervikpilti vaadates.

Pärast eilset jooksu valmistasin kosutuseks ühe mõnusa smuuti. Hommikul korjatud mustsõstrad ootasid oma saatust, veidi oli alles ka maasikaid. Lisaks veel poeletilt toodud banaanid ning arbuus. Keefiri jätsin seekord üldse välja ning panin kõva rõhku arbuusile, mis muutis joogi joogiks. Banaani oleks võinud isegi vähem olla (terve asemel näiteks pool), sest siis oleks värskus ja mahlasus paremini esile tulnud. Aga maitse poolest oli päris hea.
11427379_820758804698264_1128897604_n
Ja kokkuvõte eilsest jooksust ka.
jooks

One thought on “Jooksu lõpuks mõnus banaani-arbuusi-mustsõstra-maasikasmuuti.

Comments are closed.