Jooksud muusika saatel.

Olen viimasel kahel korral jooksnud muusika saatel. Kui mõne jooksja jaoks tundub see täiesti tavaline, siis mulle on see midagi täiesti uut. Seni olin arvanud, et hakkan liigselt muusikale keskenduma ning see häirib mu jooksusammu ja hingamisrütmi. Lisaks pole nagu olnud sobivaid kõrvaklappe ka, mis hästi peas püsiks. Mingil põhjusel aga tekkis pühapäeval ootamatult soov ikkagi proovida muusika taustaks mängima panna. Ja loomulikult olid mul olemas vägagi sobivad kõrvaklapid, mis on jooksmise jaoks justkui loodud. Sennheiser LX90, mis ma juba palju aastaid tagasi Kaubamajast mingi üliodava hinna (a la 1.99€) eest ostsin ja mis kasutult sahtlis vedelesid.
20150818_210459Sobiva pleilisti valisin välja Spotifyst, sest kui juba maksta, siis ka kasutada. Pleilisti otsisin märksõnadega „run low tempo” ja valikusse jäi kolm tulemust. Katsetamiseks võtsin adidas Running Club listi. Kõik toimis. Hingasin täiesti edukalt ja jooksusamm ei takerdunud ka kuskile. Oli päris mõnus ja nii ma siis jooksin ka täna koos muusikaga.

Proovin nüüd jälle tasapisi viiekaid ja kuuekaid joosta. Oh, loomulikult oleks olnud ideaalne Ööjooksul kümmet joosta. Või noh seal üldse midagi joosta. Paraku puudub mul igasugune stabiilsus mistahes jooksuvormi arendamisel või saavutamisel ja võistlustel osalemisest hoian eemale. Ma siin ikka aeg-ajalt vaatan Endomondost 2013. aasta jooksude aegu ja nutan patja. Okei, tegelikult ei nuta, aga masendav on küll vaadata, kuidas minu praegused kiirused kunagisele enam ligilähedalegi ei saa. Okei, mis seal ikka. Peamine, et vahelduva eduga üldse joosta saan, sest tegelikult on ju seegi väga suur väärtus.

Tänane jooks läks enam-vähem kenasti. Ainult sokid vedasid alt ja hakkasid hõõruma. Ja palava ilmaga peaks ikkagi mütsi kandma, et oma enda higiga silmanägemist ära ei kõrvetaks. Pulss oli minu kohta enam-vähem. Keskmine alla 170. Mõtlesin, et peaks mäkkejookse tegema. Mul siin üks küllaltki priske tehiskuhi kenasti käepärast ka ja võiks täiesti proovida. Muudab ehk põlved stabiilsemaks ja on lihtsalt vahelduseks.

One thought on “Jooksud muusika saatel.

Comments are closed.