Jooksueksperdi jalatsitest?

20150709_131215Viimasel ajal olen üha sagedamini mõelnud, et peaks minema ka Jooksueksperdi jalatsitestile. Olen selle kohta ikka kiidusõnu kuulnud ning eile õhtul enne magama jäämist jõudsin ka jooksuhuvilise Kaili blogist lugeda, kuidas ta sinna aja kirja pani. Uurisin ja puurisin siis täna hommikul veel kord Jooksueksperdi kodukat ja heietasin peas mõtteid. Testimine toimub jooksulindil, kuid mainitud on, et vajadusel saab ka liikumist teisiti jälgida. Ma tean, et jooksulindil on mul kehahoiak kindlasti erinev kui kindlal maapinnal joostes. Samas kui efektiivselt saab jooksusammu muul viisil jälgida (mitte et ma kahtleks testijate oskustes)?

Teine asi, mis mõtlemisainet pakkus oli see, et kohapeal saab proovida jooksulindil erinevaid jalatseid. Kui ma oma olemasolevate jalatsite vahel siin valin ja katsetan ning iga kord erinevaid tulemusi saan, siis kui kindel ma lühiajalises proovimises olla võin? Kahtlemata on siin ikkagi eelis, sest üldjuhul niisama poodi tossu ostma minnes lausa lindil seda proovida ei saa ning kerged jooksusammud kuskil lettide ja riiulite vahel ei anna kohe kindlasti paremat tulemust. Oh ja siis veel see, et jooksusokid peab kaasa võtma. See pani mind mõtlema, et tegelikult on on mul umbes kaks paari sokke, millega hea on joosta. Mis omakorda tähendab, et kui jalga saab vale sokk, mõjutab see ju koheselt ka jalatsi sobivust.

Ja loomulikult uute jalatsite hind. Kui juba test teha, oleks justkui mõistlik uued jalatsid ka osta. Aga mis need maksta võivad? 70€? 100€? 150€? 70€ oleks ok ja 100€ ka arvestades, et kui kohe Jooksueksperdist osta, on test sellisel juhul tasuta. Aga 120€ ja ülespoole paneks juba kahtlema, sest eelkõige jooksen ma ju enda lõbuks ja lühikesi distantse (alla 10 km). Oh neid valikuid ja otsuseid.

One thought on “Jooksueksperdi jalatsitest?

  1. Mina käisin märtsis Jooksueksperdi jalatestil ja soetasin kohe endale tossud ka. Test ise on selline, et paned oma vanad tossud jalga ja jooksed lindi peal natuke ja siis seda filmitakse. Seejärel saad ise ka filmi vaadata ja selgub, mis puudujäägid vanadel tossudel on, minul näiteks olid liiga vähe toestavad. Proovisin vist 5-6 paari tosse ja tegin kõigiga jooksutiirud mööda poodi, et proovida sobivust. Hetkel olen ma väga rahul oma tossudega. Samm sai ette võetud sellepärast, et plaanin poolmaratoni joosta, üldised distantsid on ka ikkagi pigem lühemapoolsed.
    Hinna poolest on Jooksueksperdi tossud pigem kallid, 100 euroga ei pääse, mina maksin vist 150. Samas on seal kaubamärke, mida teised poed ei müü ja mis on jooksuhuviliste seas kõrgelt hinnatud.
    Testimisega kaasas käis ka pikk ja põhjalik vestlus jooksuharjumustest, vanadest vigastustest, plaanidest tulevikuks ja muust sellisest. Kokku läks aega umbes 75 minutit.

Comments are closed.