Kanadest ja munadest.

collage_20150614194054201Õnnelike kanade munad olid kaua aega miski, millest ma aru ei saanud. Milleks kulutada poes üle kahe euro munakarbile, kui sama koguse mune saaks super-hüpersoodukaid taga ajades kätte lausa alla ühe euro? Mis vahet seal on, kas kana elab puuris või õrrel. Juhtusin aga mingi aeg nägema ühte Jamie Oliveri kokasaate episoodi, kus oli juttu ka puurikanadest. Noh ja siis oli seal ka kana, kes siiani puurielu oli elanud. Murul ta käia ei osanud ja ega väga ei tahtnudki, sest ta polnud nii suure ruumiga harjunud. Ma pole teab mis üliemotsionaalne ja tean, kuidas toit lauale jõuab ja miks kanu kasvatatakse, kuid sellest hetkest sai vastu võetud otsus, et edaspidi saavad toidulaual olema vaid õnnelike kanade munad.

Siiani tundus mulle, et kõik need kallid munad poes ongi rõõmsate kanade munad, kuid selgus, et enamuse puhul on ikkagi tegu puurikanade toodanguga. Nii mitmelgi korral tuli suurte kaubanduskeskuste munaletide ees tõdeda, et tegelikult seal rõõmsate kanade mune polnudki. Õnneks aga leidsin oma kodukohast ühe perekonna, kes müüb kodukanade mune. Karbitäis mune jääb hinna poolest täpselt ühe ja kahe euro vahele. Arvestades seda, et munadel on toidulaual oluline koht ja neid läheb toiduks ikka omajagu, tundus esialgu hind justkui suur. Aga seda vaid hetkeks. See raha läheb ju otse talupidajale, kelle tööd ja vaeva arvestades on see küllaltki väike summa. Ja loomulikult ei saa unustada, et on ju need munad ka tervislikumad (osade allikate põhjal sisaldavad lausa kordades rohkem erinevaid vitamiine). Ma muidugi ei arva, et sellise asjaga võiks maailma päästa. Ja ega ma oma eluviisidelt paranoiliselt loodustsäästev ka pole. Lihtsalt tundsin, et see on üks väike asi, mis võiks igapäevases elus veidi teisiti olla.

Kuidas sinu suhe munade ja kanadega on? Vastuse saab jätta allolevasse küsitlusvormi ning muud mõtted ja ideed kommentaarina.

Milliseid kanamune peamiselt tarbid?

View Results

Loading ... Loading ...

2 thoughts on “Kanadest ja munadest.

  1. Mul on õnneks nii hästi läinud, et mu elukaaslase vanemad kasvatavad oma lõbuks kanu ja oleme pea terve aasta varustatud värskete munadega 🙂 vahet näen ma ikka kordades, peamiselt kooki tehes – õnnelike ja koduste kanade munadest tuleb kuldkollane biskviit, mmm.

Comments are closed.