Kuidas ma öösel rõdul mune vahustasin.

Ekslikult arvasin eile keset päeva, et laupäevaste toimetuste haripunkt oli see, kui Empsiga mõned sajad kilod rauda tõstsime. Oli vaata et lausa trenni eest, sest vanade piimapüttide, roostetanud pursuikade ja raudtorude tassimine lõhnab kodukootud jõusaali järgi. Täna vaatasin hindava pilguga biitsepsit, aga tulemust siiski polnud näha. Kuigi õuetoimetusi jätkus eile terveks päevaks, siis alles õhtul läks päriselt põnevaks.

Päeva lõpetuseks hakkasin tänaseks kooki tegema. Kui ma veel päeval arvasin, et teen vaid ühe koogi, sest niikuinii istume ju kõik ühes seltskonnas koos, siis mida aeg öö poole tiksus seda enam selles plaanis kahtlema hakkasin. Tahaks ikka emadepäeval nii emale kui vanaemale enda tehtud koogi kinkida. Ehk siis mul oli varutud kraam vaid ühe koogi jaoks ja kogu jogurt ja kohupiimapasta läks selle tarbeks. Nii mul tekkis paanikaosakond, sest asjadest, mille puhul ma tean, et neid koogi sees kasutatakse, oli mul olemas vaid piim, muna, jahu, suhkur ja külmutatud kirsid. Võib öelda, et küpsetamine pole just minu suurim trump, sest üldjuhul on meil igasuguste sündmuste puhul toiduvalmistamine omavahel jaotatud ja küpsetamine on alati kellelegi teisele jäänud. Internet ütles, et loomulikult saab nendest asjadest kooki küpsetada! Selles ma ei kahelnudki. Okei, tegelikult kahtlesin küll. Kes siis ei teaks, et munast ja suhkrust ja jahust saab teha biskviittaigna? Näiteks mina. Ma tean, et seda taigent saab teha ja seal käib muna ja suhkur ja ilmselt ka jahu, aga seda, et seal rohkem midagi muud ei käi, ma ei teadnud.

Enivei. Munad tuli suhkruga vahustada. Kell oli kümme läbi. Kogu maja oli vaikne. Et kahtlusi hajutada [loe: müra summutada ja mitte kedagi üles ajada], panin köögiukse kinni ja läksin pooleldi peaaegu et rõdule mune ja suhkrut hästi kohevaks ja heledaks vahuks mikserdama. Põnev-põnev. Edasi tuli see koht, kus ma kahtlesin, kas külmutatud kujul kirsse võib koogi sisse panna. Mina ei pannud. Panin hoopis rosinaid. Kümme minutit hiljem mõtlesin ringi ja lisasin ka kirsid. Oh jummel küll. Aga täitsa kena ja hea kook tuli lõpuks välja. Kirsse oleks võinud isegi rohkem olla.