Küünelakk ja mullitaja.

Alustasime laupäeva hommikut Võrumaal tordi ja kohviga ning seejärel asusime asjatoimetuste kallale. Selliseid väikseid kõpitsemistöid sai tehtud omajagu. Turult tõime selle aasta esimesed kukeseened, millest valmis mõnus lõunasöök. Enne veel aga jõudsin jooksmas käia. Kubija terviseradadel loomulikult. Kuna suunaviidad on seal veidi metsapoole, siis ei õnnestunud mul tuvastada, et kuidaspidi see kolmene rada kulgeb ning ringiga alguspunkti jõudes teatas Endomondo läbitud maaks 2,2 kilomeetrit. Lahjavõitu. Lasin ühe korraliku ringi, ilma viitasid otsimata, sinna otsa. Viiekaga võib juba päeva kordaläinuks lugeda ning suuna järvele võtta. Eilne rahepuhang oli muidugi veetemperatuuriga oma töö teinud. Sellest hoolimata tegin oma solberdused ära.

Käisime tänase päeva jooksul umbes miljon korda erinevates poodides. Vaja igasugu remonditarbeid ja ehitusvahendeid. Muidugi sain ka oma isiklikuks tarbeks mõne vahva asja. Näiteks uue mullitaja ja küünelaki. Jah, just niipidi. Mitte uue küünelaki ja mullitaja. Uut küünelakki polnud lihtsalt võimalik saada, sest mul pole vana olnudki. Nojah, ma siin ise olen ka üllatunud, et sellised radikaalsed muudatused. Mullitajaid on mul see-eest olnud varasemalt aga mitmeid. Ei, ma ei ole 14. Ikka kümme aastat sinna otsa ja veel veidi lisaks. Vaatasin YouTube’ist, et kuidas see lakkimise protsess välja peaks nägema. Selgus, et just täpselt nii nagu ma mäletasingi. Nimelt olen lubanud end varasemalt õppeotstarbel inimkatseteks kasutada ja nii ma ikka teemast midagigi jagan. Tulemusi sai aga näha kiiresti ja esimese korra kohta isegi üllatavalt positiivseid. Muidugi ei väärinud see fotojäädvustuse tegemist.

20150718_174808

Päeva lõpetuseks käisime aga Kubija hotelli saunades. See käik tuli nii ootamatult ning tänu sellele mõjus eriti värskendavalt. Õhtusel ajal oli seal juba küllaltki vaikne ja rahvast enam väga palju polnud. Kubijalt ära tulles tekkis välismaatunne. Natuke nagu Poolas. Võib ilmselt päeva kordaläinuks lugeda ning veel enne ööd mõned leheküljed raamatut lugeda.