Nike Noortejooks 2015.

11887220_527284204089978_2094905947_n
Laupäeval toimus Nike Noortejooks. Läksime korraliku ajavaruga kohale, et parkida mugavasse kaugusesse ning stardimaterjal välja võtta. Kõigile jooksulistele oli ette nähtud T-särk, mille suurus tuli juba registreerimisel ära märkida. Sekretariaati jõudes selgus, et meie valitud naiste suurused M ja L on otsas. Lisaks oli otsas ka S. Valikus olid veel mõned meeste XS särgid, mille kasuks me lõpuks ka otsustasime. Arutasime Ljooziga, et vedas meil, et päris viimasele hetkele oma materjalidele järgiminekut ei jätnud. Aga meeste XS särk istus mõlemale kenasti selga. Ja muidugi nägid särgid üldse megailusad välja. Erksad oranžid.

Enne jooksu lasime endast pilti teha ning külastasin ka kiirabiarste. Sain endale ilusa printsessiga plaastri, mille ümber varba mässisin. Tavaliselt ma ikka jooksude puhul olen ise ettenägelik, aga seekord jäi plaaster autost kaasa võtmata. Plaasterdatult ja pildistatult käisime läbi Sportlandi ja Nike’i müügitelkidest. Või oli see vastupidises järjekorras? Enivei, Ljooz valis sealt endale veits kraami välja ja otsustasime pärast jooksu ostlema minna.

Stardikoridori minnes mõtlesime, et väga ette ei trügi. Lõpuks oli reaalsus see, et olime ikka esimeses veerandis. Arvasin, et stardipaugu kõlades jooksevad noored välejalad minust lihtsalt üle, kuid tegelikult kujunes start väga meeldivaks. Kõik said sujuvalt liikuma ja mingit trügimist ma kuskil ei näinud. Rahvas elas vanalinna tänavatel kaasa ning ergutas jooksjaid. Rada oli lahe ning hirm munakivisillutisel joosta oli asjatu.

Finiš saabus ruttu. Kolmanda kilomeetri silti ma ei näinudki ning peagi sain aru, et rada pöörab juba lõpusirgele. Uskumatu, et jooksu teine pool nii kiiresti läks. Finiši poole kiirustades ja esimest korda tablood silmates olid ees numbrid 18:51. Alla 19 minuti jooksmine jäi püüdmatuks. Kuid hea aeg oli sellegipoolest tulemas. Hiljem Endomondosse vaadates selgus, et tegelikult polnudki üldse tegu 4 kilomeetrise rajaga. 3,5 kilomeetrit oli hoopis. Seda ma kahtlustasin isegi, et äkki on veits alla nelja, aga et lausa nii palju, oli üllatus. Siiski oli minu tulemus piisavalt hea ja tundsin selle üle rõõmu: keskmine kilomeetri aeg 5:24 min/km. Ilm oli suurepärane ja mõlemad jäime jooksuga väga rahule.