Söömisejutud.

Oleme Võrus. Sõit oli mõnus. Tartu Lõunakeskuses tegime peatuse. Ega sealt eriti nagu midagi osta polnudki vaja, pigem oli soov lihtsalt istumisest puhata ja väheke sirutada. Tegime keskusele tiiru peale ilma ühtegi kauplusesse sisse astumata. Ostsin endale kaks sõõrikut ja sissekäigu juures olevast talupoest ostsime väikse pätsi rukki-küüslauguleiba, mis oli veel täiesti ahjusoe. Uksest välja saades maitsesime leiva kohe järgi. Ülihea. Läksime tagasi ja tõime Maksimarketis leiva kõrvale paki viilutatud sinki ja mõned koogitükid. Istusime autos ja mugisime sooja leiba singiviiludega. Sinna otsa maiustasin sõõrikutega ning seejärel võtsin Statoilist ühe latte.

Võrru jõudes ootas juba pott aurava supiga ning magustoiduks sõime Lõunakast ostetud koogitükke. Mida ikka teha pärast seda, kui oled nii palju söönud? Muidugi kerge lõunauinak! Alles peale seda olime võimelised asjalikud olema ning asusime aiatööde kallale. Peenramaast sai muruplats. K-Rautast muruseemet toomas käies astusime läbi ka toidupoest ja vaatasime õhtusöögiks vajaliku valmis. Caesari salat, rosolje, soodukaga sushi. Olen elus mingi kaks korda varem sushit söönud, mõlemal korral poeletist ostetut, mille kohta öeldakse, et pole just kõige parem viis sushisõbraks saamiseks ning ega need tõesti suuremat sorti maitseelamused pole olnud. Tänane ost oli aga küll väga maitsev ning nautisin iga ampsu. Peaks ikka mugavustsoonist välja astuma ja kuskil ikka värskelt valmistatud sushit proovima.

Ehk siis selline söömisele pühendatud laupäev on olnud. Mingeid süümekaid ma sellepärast ei tunne ja pole nagu ka põhjust.
Sushi

One thought on “Söömisejutud.

  1. Värske sushi erinevus pakendatud sushist on lihtsalt see, et see on… värske. Selles mõttes, et erinevus on olemas, aga see ei ole midagi põrutavat ega mäekõrgust. Aga proovida tasub ikka, kasvõi sellepärast, et sushibaaris saad juurde tellida muud hõrgutavat nagu misosupp ja muud.

Comments are closed.