Suvised ilunipid.

Iko-Braian on nüüdseks kaaslane olnud mõned kuud ja oma 5000 kilomeetri jagu. Seda viimast on ikka märkimisväärselt rohkem kui Ženjaga mõnikord lausa terve aasta jooksul tavaks oli. Igal juhul õnnestus Iko-Braianil juba paar nädalat pärast seda, kui ta minu omaks sai, minu teadmata väike kähmlus üle elada. Muidugi olin ma ise esmalt kauplusest välja tulles ja sigadust eest leides väga ärritunud ja vihane, kuid rahunedes tõdesin, et tegu vaid nö marraskil põsega. Tõmbasin oma DIY teoorialabori käima ja asusin uurima, kuidas ja milliste vahenditega rüseluseelse olukorra võimalikult ligilähedaselt taastada saab. Võtsin huvi pärast ühe küllaltki ligikaudse hinnapakkumise ka, kuid selle sain kätte alles siis, kui mul koduseks kirurgiaks vajalikud jubinad olemas olid. Teenusena ostmine vs DIY hinnavahe oli paarkümmend eurot. Küll aga teadsin ette, et kvaliteedierinevus on hiljem kindlasti märgata.

20150424_203117

See selleks. Kogu kupatus alates plastikukrundist, pahtlist, tehasevärvist (segatakse poes värvikoodi alusel) ja lakist seisis pikka aega toanurgas ja ootas oma aega. Selle all pean silmas sobivaid ilmastikuolusid, sest jahedaga (10-16 kraadi) pahtli kuivamist loota on mõttetu ja noh vihmas ja tuules neid töid ei saa ammugi teha. Lisaks siis pole ju tegu mingi viisteist-minutit-ja-valmis asjaga. Täna hommikul tundus aga tähtedeseis soodne olevat ja soojenduseks pesin auto puhtaks. Vaatasin ja mõtlesin ja lõpuks otsustasin, et nüüd on aeg. Vedasin kraami välja ja hakkasin pihta. Piirdusin vaid esitule ja pamperis oleva plastikdetaili kiletamisega.

20150629_121635

Kruntvärv alla (nagu kuskil Internet õpetas). Plastikupahtli segasin valmis väiksele alusele, sest vajaminev kogus oli tühine. Pahteldamine oli kõige nõmedam ja tundus, et sellest pole justkui mingit kasu. 20 minutit kuivamist ja siis peenikese (600) liivapaberiga pind tasaseks. Pärast seda nägi olukord muidugi hullem välja kui alguses ja hakkas natuke kõhegi. Mis siis ikka, enam hullemaks ju minna ei saa ja lasin esimese kihi värvi peale. Ennist jäi mainimata, et kõik vahendid peale pahtli soetasin mugavas spreipurgis ja mingi pintsliga vms mökerdamist pole. Enivei, värviga läks nii enam-vähem. Lasin ikka päris mitu kihti, et korralikult katma hakkaks ja ühtlaselt jääks. Lõpetuseks veel paar kihti lakki ja võisin tööd lõpetatuks lugeda. Lähedalt uurides on muidugi näha, et keegi amatöör on kätt proovinud, aga teadmata ei oskaks väga nagu aimatagi. Igal juhul päris huvitav ja põnev toimetamine oli. Eks paistab, kas tulemus püsib ka peale vihmasadusid ja järgnevat pesu. Loodan parimat.

20150629_141823

DIY auto värvitööd:
Aeg: 3 tundi
Vahendid: kruntvärv 8.50€, pahtel 5€, tehasevärv (0,5 liitrit) 15€, lakk 5€. Liivapaberit pidin ka ostma, maksis mõned eurod. Katmiseks suvaline kilekott.
Hind: ~35€