Taimede ja iseenda heaks.

hommik
Pärast korralikku hommikueinet kutsus ilus ilm kohvi õue nautima. Kuigi alguses tundus justkui jahedavõitu olevat, tõmbasin hommikumantli tihedamalt ümber ning tundsin rõõmu tordilõigust, mis kohvile maitsekontrasti andis. Tegu oli jälle ühega nendest hetkedest, mida varasemalt olin harjunud vaid ette kujutama stiilis oh-kui-lahe-oleks-hommikukohvi-aias-nautida. Kättevõtmise asi, ma ütlen. Et päev asjatult logeledes ei mööduks, ajasin peagi ikkagi päevariided selga ja asusin aias toimetama. Rohimist ja nokitsemist jagus parajalt ning selle käigus leidsin koha, kuhu saan peagi oma toataimed suvitama jätta. Praegu on veel natuke vara, sest ööd on liiga jahedad, kuid usun, et paari nädala pärast võib kogu tubase roheluse värske õhu kätte jõudu koguma viia. Kõigepealt tuleb muidugi meisterdada midagi riiulilaadset, et kõik kraam kenasti ära mahuks ja mingi korrapärasus valitseks.

Õhtupooliku tegevuste hulka mahtus ka trenn. Ka eilne ei läinud selles mõttes tühja, kui võtsin aluseks üleeilsed harjutused, aga ette lisasin 10 minutit hüpitsat ning täiendavalt veel matil jalatõsted, jalaringid, selili puusatõsted. Tuharalihased on igal juhul valusad. Aga täna käisin jooksmas. Alustuseks hästi kerge pool kilomeetrit sörki, seejärel soojendusvõimlemine ning edasi juba väike jupp normaalset jooksu ka. Põlv ei hakanud valutama. Distants oli muidugi lühike, kuid tavaliselt on juba 1-2 kilomeetri peal selge, mis toimuma hakkab. Seekord läks siis hästi. Lõpetuseks venitusharjutused.

Vaadates oma toitumisharjumusi, on rõõm tõdeda, et kiirtoidule väga nagu kohta polegi. Paari nädala eest sai tehtud otsus, et Hesburgeri ja McDonaldsi sooduskupongid tuleb ära visata. Ja pärast seda pole enam sinna nagu kiskunud ka (mitte, et ma varasemalt seal igapäevaselt oleks käinud). Olen proovinud omale Hesburgeri einet ette kujutada, aga no ei kõneta. Maiustused ei paku ka eriti huvi ning need mõned killud šokolaadi, mis aeg-ajalt tööl olles ajuturgutuseks luban, on nii tühised. Seega kokkuvõttes hinnang positiivne.

Ah jaa! Pihlakavesi osutus ka täiesti asiseks. Ühtlasi avastasin, et kaval on kõigepealt marjadele veidi kuuma vett peale valada, et maitse esile kerkiks ning alles seejärel lisada jahedam vesi.

One thought on “Taimede ja iseenda heaks.

Comments are closed.