Täna Kaparockile, homme Selveri jooksule.

maasikad

Lähen homme Rapla Selveri jooksule. Regasin ikka eile ära pärast pikka kaalutlemist. Ilm ei tohiks homme enam nii kuum olla kui viimasel ajal tavaks ning tegelikult viis kilomeetrit on täitsa okei distants läbida. Ma ei hakka mingit ajalist eesmärki seadma. Loomulikult oleks tore, kui jookseks mingi ülihea tulemuse või pääseks kohaliselt esimese poole sisse, aga see ei saa eesmärgiks. Seda, miks ma üldse jooksen, olen juba mõnda aega üritanud endale selgeks mõelda ja enam-vähem vist tean juba ka vastust. Aga sellest mõni teinekord.

Täna on Kaparock. Piletid ostsin varakult. Juba siis, kui need kõige odavama hinnaga müügil olid. Eelmine aasta jätsin ju ostmata ja minemata ja kuidas ma siis kahetsesin. Seekord on minek. Mõtlesin, et isegi siis, kui ma viimasel hetkel peaks ikkagi otsustama, et ei soovi minna kuna vihma sajab või … või ma lihtsalt ei taha minna, saan need igal juhul festivaliväravas kellelelgi maha müüa. Praegu on igal juhul minekuplaan ikka jõus. Otsisin juba Jüri Pootsmanni CD-karbi välja, et autogramm peale küsida.

Minu teine öö balkoonil möödus edukamalt kui esimene. Kõrvatropid võtsin kasutusele alles öösel kell 2 ning need osutusid nii tõhusaks, et ise ma hommikul ei taibanudki, et ärgata oleks vaja. Ja ega ma äratust ka ei kuulnud. Lõpuks tuli Vats kaema, et kas ma ikka tööle ka lähen. Peab tõdema, et palju mugavam on õhtul tuppa voodisse magama jääda ja mitte õue ronida. See muidugi ei tähenda, et minu balkooniööd nüüd läbi oleks. Lihtsalt sellisel ajaperioodil, kui pole hommikuti kellapeale kuskile minekut, on ilmselt palju mõnusam ööd väljas veeta.