Tark ei torma.

„Jooksuga tippvormi” on mul nüüdseks enam-vähem läbi loetud ning olulisemad mõtted välja nopitud. Peamised märksõnad, mis võtan oma jooksukatsetuste jätkamisel aluseks on soojendus, jõutreening, venitused ja glükoosamiinikuur. Täna tegin algust jõuharjutustega. Tegu polnud mingi jõhkerraske trenniga, vaid pigem kerge sissejuhatusega, sest viimasest korrast on päris kaua aega möödas. Kuna minu põlvehäda viitab ülekoormusele, siis tulebki appi jõutreening, mis peaks aitama selliseid traumasid vältida. Jalalabad, reie- ja tuharalihased olid täna fookuses. Jalalaba sellepärast, et kui juba sealsed lihased on nõrgad, siis hakkavad need mõjutama põlvi ja selga. Tugevad reielihased aga toetavad põlveliigest. Ja no tuharad sellepärast, et seinalolevale Tõepeeglile koht kätte näidata. Igal juhul oli tänane trennipoeg oma elementide poolest väga lihtne ja rahulik:

  • 20 kükki
  • 20 jalatõstet küljele (mõlemad pooled)
  • 20 jalatõstet taha (mõlema jalaga)
  • 20 väljaastes kükki (mõlema jalaga)
  • 1 minut varvastel üles-alla õõtsumist

Tegin need harjutused kaks korda läbi ning lõpetuseks lisasin 1 minuti planki. Ja loomulikult venitused. Eks see üks paras improviseerimine oli, kuid kuskilt pean ma pihta hakkama. Edaspidi püüan juba veidi organiseeritumalt treenida ning otsin mõne video või kava, mille järgi harjutada või millest inspiratsiooni ammutada.
collage_20150528201319514Kuna olen nüüd mitu päeva kurgivett joonud, siis homseks panin uutmoodi asja hakkama. Sügisel sai sügavkülma varutud pihlakaid, ning poetasin peotäie neid vette maitseks. Mul ei ole aimugi, kas need üldse mingit maitset annavad, aga vähemalt näevad kenad välja. Ja muidugi, kui pudel esimest ringi tühjaks saab, saan need vitamiinipärlid lihtsalt ära süüa.