Totaalmöla.

Lõpetasin täna värvitööd. Pühapäeval tegin täiesti ootamatult sellega algust. Värvisin ära väravad ja väravapostid. Lisaks veel pesunööripostid. Täna värvisin ühe korra veel üle. Lõpuks võõpasin postkasti ka üle, et oleks ilmastikukindlam. Silmal kohe hea vaadata, kuidas vanad kulunud postid uued kuued on saanud.

Eile käisin jooksmas. Sest viimasest jooksust oli jällegi märkamatult kolm päeva mööda saanud. Ma viimasel ajal ei teagi, milliseid distantse joosta. Kipuvad küllaltki lühikesteks jääma. Eile tõmbasin päris julmalt tempo üles ja ei saanudki aru, miks. Rahmeldasin oma 3,5 kilomeetrit ära ja õhtul mõtlesin, et poleks pidanud niimoodi rapsima. Mingisugune saavutusvajadus on ootamatult kuskilt tekkinud. Vahepeal panin rõhku läbitud vahemaale, nüüd on oluliseks saanud kiirus.

Mis siis veel? Eile õhtul otsustasin, et ma hakkan nüüd ristsõnade lahendamisega auhindu võitma. Mul on öökapil ju lausa kaks ajakirja, kus viimastel lehekülgedel paikneb ka ristsõna. Ühe ajakirja ristsõna auhinnaks olid reklaamitud Asics sokid ja teisel mingi seenetoitude raamat. Otseloomulikult on mul neid mõlemaid vaja. Seenetoitude raamatu saaks kuskile silma alt ära riiulisse peita ja sokkidega võiks mingit love-hate relationshipi arendada. Et siis väärt kraam, tule ja võta. Peagi selgus, et sokid jäävad mul saamata, sest ma ei tea tuntud USA kettaheitjat, Itaaliast pärit tuntud naisjooksjat või sakslastele 1970. aastal võidu toonud sportlast. Asusin seeneraamatu ristsõna juurde. Läks päris libedalt. Ristsõna lahendatud, mõtlesin vastuse kohe ära saata. Selgus, et olin umbes 23 tundi hiljaks jäänud. Mis siis ikka. Muidugi oleks võinud selle asemel hoopis raamatut lugeda.

Tulles nüüd nende ristsõnadega kaasas olnud ajakirjade sisu juurde, võin jagada vaid kiidusõnu. Esimene neist Tervis Pluss. Mingi aeg oli kampaania, mille raames sai septembrikuu numbri 1€ eest. Esmapilgul lapates tundus, et peamiseks lehetäiteks on reklaam. Süvenedes pidin oma eelarvamusest loobuma ning sisuks olid väga huvitavad artiklid. Eriti lahe oli see, kuidas artiklite teemade kõrvale oli selle valdkonna reklaam valitud (kuigi tegu polnud üldse reklaamartiklitega). Teiseks ajakirjaks oli Sport, mille sain laupäeval jooksul käies tasuta. Jällegi samad ennatlikult kujundatud eelarvamused liigse reklaami osas. Reklaami oli muidugi palju, kuid huvitavate artiklite varjus polnud aega neile eriti tähelepanugi pöörata. Ääremärkusena jätsin endale meelde, et ma edaspidi enam ühtegi Kiivikase kirjutatud asja ei loeks. No kohe kuidagi ei sümpatiseerinud tema stiil, mis neelas kogu sisu ja idee endasse, et lõpuks ei saanudki aru, miks ta kirjutas kõike nii nagu ta kirjutas.

Enivei. Hobbi olen viimasel ajal kahetsusväärselt unarusse jätnud. Kuidagimoodi tahaks uuesti lugemissoonele saada. Enne magamaminekut on ju aega küll. Kui ma muidugi just 2230ni järgmiseks päevaks asju ette ei valmista. Teemavahetus. Otsustasin, et mul on House of Cardsi teemalist tassi vaja. Olen juba mitmeid kordi igasuguseid pilte lapanud ja mingeid veebilehti otsinud, mis tasse ise kujundada lasevad. Takistavaks teguriks on see, et need kujunda-ise-oma-tass veebilehed on mingid totaalkatastroofid. Ma ei näe seal ju mingit eelvaadet vms. Oh jeebus küll, mida draamat. Nädalavahetusel teen selle värgi ikka lõpuni.