2019 saab läbi.

Lugemine

Loetud raamatutest andis möödnud aastal kõige rohkem mõtlemisainet Marcus Aureliuse „Iseendale”. Tegu on ühe stoitsismi esindajaga ning raamatusse on koondatud tema mõtisklused, sisekaemused ja tõlgendused sellest, kuidas tema maailma näeb ja mõistab. Raamatust nopitud mõtteid on aeg-ajalt huvitav uuesti lugeda ja endale meelde tuletada, et ei tasu asjatult rapsida, muretseda ja end sellest häirida lasta, milliseid teised on.

Lugemisrõõmu pakkus ka suvepuhkusel nullist alustatud George R R Martini „Jää ja tule laul”. Praeguseks olen jõudnud neljanda raamatuga kolmandiku peale. Uueks suveks saab ehk selle saaga olemasolevate raamatutega ühele poole.

Liikumine ja sport

Sellel aastal jõudsin kuidagi täiesti loomulikult ja konfliktivabalt arusaamisele, et tahan jooksmisest puhata. Osalesin küll paaril võistlusel, kuid sinna sattusin pigem harjumusest kui tõelisest soovist. Pigem on selle aasta liikumiskilomeetrid kogunenud kõndimisest ja aasta lõpus alustasin jõusaalis käimist. Viimased paar nädalat on küll möödunud hoopis köhides, kuid jõusaali külastamise tahan pärast tervenemist uuesti igapäevaelu osaks võtta. Eks jooksmisega vaatan, mida uus aasta toob. Kui tuleb tuhin ja tahtmine, siis end tagasi hoidma ei hakka, aga sundima samuti mitte.

Reisimine

Selle aasta reisisihtkohtadeks olid Horvaatia ja Montenegro ning Prantsusmaa pealinn Pariis. Mõlemad reisid olid mõnusad ja sai tõesti puhata. Horvaatia ja Montenegro pakkusid kauneid loodusvaateid, Pariis aga oli mõnus linnapuhkus. Kuigi Pariis ei võimaldanud rannas või terrassil lesimist ja päevitamist, sai mõnusalt nautida parke ja jalutuskäike külastamaks linna erinevaid vaatamisväärsusi. Hoolimata sellest, et Pariisis viibisime kuumalaine kõrghetkel, veetsime väga palju aega väljas. Parkides oli mõnus lihtsalt istuda, lugeda, nautida maitsvat kohvi ja eineks ampsata just seda, mille järgi parasjagu isu oli.

  

Kindlasti ei saa mainimata jätta ühepäevast reisi Stockholmi Phil Collinsi kontserdile. Iseenesest pole ju reis Rootsi midagi erilist, kuid minu jaoks oli see esimene kord, kus ma ise kogu vajaliku info valmis otsisin ja reisiplaani koostasin. Oi kui palju ma selle tarbeks mingeid ühistranspordiga seotud asju läbi surfasin ja igaks juhuks üles kirjutasin. Kokkuvõttes läks kõik kenasti, kontsert oli lahe ja logistikaga olid suureks abiks erinevad reisiäpid.

Tehnikaseadmed

Jõudsin sügiseks sinna punkti, et otsustasin müüki panna oma drooni. Oktoobri lõpuks leidsin huvilise ning need lennud on nüüdseks lennatud. Ei olnud minus piisavalt seda huvi, et drooni erinevatesse paikadesse kaasa võtta. Kodukohas sai videoid ja fotosid piisavalt tehtud. Suuresti tõmbas motivatsiooni maha väga bugine tarkvara, mis pidevalt asjatuid hoiatusi andis ja drooni kummaliselt käituma pani. Drooni õhku tõstmisega kaasneb niigi paras hulk riske, mille eest peab vastutuse võtma ja kui tootjapoolne tarkvara on vigane, siis nende riskide negatiivsed küljed ületasid positiivsed.

Uuendasin aasta jooksul erinevaid tehnikaseadmeid, kuid parim ost oli kindlastiApple AirPods 2. Kui ma varem polnud üldse nende kõrvaklappide vastu huvi tundnud, siis Pariisis käies nägin nii paljusid inimesi neid kandmas. Kasutasin võimalust ametlikus Apple Store’is AirPodse enne reaalselt proovida. Suuri kahtlusi tekitas see, kas tõesti need hästi kõrvas võiks püsida. Nii palju, kui ma poes ringi hüppasin ja pead raputasin, need tõesti kõrvast välja ei tulnud. Ostu tegin aga Eestis, sest õnnestus tabada üle 30 € sooduspakkumine. Üheks oluliseks argumendiks, miks ma just AirPodsid valisin, oli nende mugav ühildumine teiste Apple’i toodetega. Siiani pole pidanud kordagi kahetsema.

Noh ja muidugi rohulõikur!

Ja veel

Mõnusaid ja toredaid hetki, mitmeid ettevõtmisi erinevate seltskondadega, ürituste korraldamisi, koosviibimisi, õppimist, õppuseid jms on jagunud aastasse küllaga. Et need hetked säravalt eristuda saaksid, on vastukaaluks olnud pettumust, luhtunud ootusi ja palju-palju-palju mida värki?, miks?, WTF!?, OMFG!? hetki. Nagu ikka igale aastale kohane.

 

Jälgi Facebookis või telli uudisvoog: