Alternatiivseid lahendusi ja maitseid proovides.

Olen nüüd teist nädalat puhkuselt tagasi tööl ja meie üldkasutuses olev kohviautomaat on juba vähemalt kolmandat nädalat kohvist tühi. Kakaod ja mingeid muid läägeid jooke on sellest võimalik veel välja meelitada. Leiutasin isegi ühe häki, kuidas sellest masinast sooja piima saada, aga kohviuba on lihtsalt otsa lõppenud ja selle vastu ei saa. Eks muidugi arusaadav, et suviseks perioodiks, kui umbes 120-liikmelisest personalist käib tööl nii umbes 2,8 inimest, kellest ilmselt ainult 1 on huvitatud selle masina kasutamisest, ongi mõistlik hooldus peatada.

Nii ma siis jöristan hommikuti kodus oma termostassi topeltkoguse padjakohvi. Paraku näitab eelmise nädala kogemus, et ka siin võib asju nihu minna. Ainuüksi see termose masina all hoidmine on aeganõudev ja võtab umbes poolteist minutit. Ja kui pärast seda kärsitut ootamist lõpuks piima saab valama hakata, kõlab termosest vastu plurts-plurts-plurts, toimub kolmanda silma avanemine ja saabub selgus, et ilmselt oli kirjade järgi veel kaks päeva kehtima pidanud piim väheke halvaks läinud.

Jättes nüüd selle ühekordse dramaatilise sündmuse kõrvale, siis ülejäänud korrad on kõik kenasti läinud ja kodusest kohvist on terveks hommikupoolikuks väga kenasti jätkunud. Aga hommikupoolikule järgneb lõuna ja pärastlõuna ning siis on koju veidi tülikas kohvi tooma minna. Pühapäeval poes käies vaatasin neid 3 in 1 kiirkohve ja ostsin kaks pulka. Ma olen sellelaadset (kuid oluliselt fäänsimat) lahustuvat kraami reisil olles ka tarbinud, olukordades kus vaid paari hommiku tarbeks terve liitri piima ostmine on raiskamisena tundunud. Kõlbas reisidel, kõlbab vast ka nüüd.

Ahjaa, ma tegin nüüd vist valesti. Panin juba pildi ära ja puha. Olen näinud teistes blogides, et kui mingidest toodetest räägitakse, siis peaks selguse huvides kohe alguses ära mainima, et kas on sponsoreeritud postitus või mitte. Jah, see on sponsoreeritud postitus, mida ma sponsoreerin isiklikult oma puhkuserahadest.

Instakohv on ikka nii tõsine laiatarbekaup, et sellele pole isegi mitte piltmanuaali peale lisatud. See-eest on tekstina korralik juhend lisaks eesti keelele veel lausa kuues keeles. Fondi suurus on muidugi mingi 2. Ei-ei see pole kriitika, sest tõesti, kui sa oled teadlikult võimeline poeriiulist leidma kiirkohvi, siis sa ilmselt ka tead, mida sellega peale hakata. Ja juhend on olemas ning õpetab, et paki kohta lisada 150–180 ml kuuma vett.

Ja nüüd tulemuse juurde. Ma lootsin saada fantastilist maitseelamust, kuigi ma tegelikult teadsin, et ega sellest mingit gurmeejooki ei tule. Ilma õige piima(pulbrita)ta on ikka jama. Meil see automaadikohv on ka piimapulbriga ja on hoopis parem ning ilma keemia maitseta. Ehk siis loodetud lahendust see kiirkohv ei pakkunud. Võib-olla, kui ma tarbiksin seda kaks korda päevas ja nädal aega järjest, siis hakkaks isegi ehk meeldima. Jäänpärastlõunateks pigem veetarbijaks ja ootan, kuni automaadil jälle regulaarne hooldus hakkab olema.

Jälgi Facebookis või telli uudisvoog: