Ilma materjalita head asja ei saa.

Kuni tänaseni on terve nädal olnud sombune ning drooniga ei ole välja asja olnud. Nii olengi jätkuvalt vaadanud õhtuti tundide viisi erinevaid video- ja fotograafiateemalisi õpetusi. Kuidas videoga lugu jutustada, miks on B-roll oluline, kuidas muusika annab videole nii palju juurde, kuidas järeltöödelda ja luua mingeid kindlaid efekte.

Täna hommikul aknast välja vaadates sain lõpuks tõdeda, et ilm on lennutamise osas paljulubav. Taevas oli täiesti selge, külma aga lausa 10 kraadi. Küll päeva peale soojemaks läheb, mõtlesin. Pakkisin drooni igaks juhuks tööle kaasa lootuses, et ehk õnnestub mingil hetkel tunnike väljas veeta. Tööl oli teha palju ja pidevalt passisin aknast välja, et kas ikka ilm veel peab. 12 paiku kiskus pilve, sadas kergelt lumekribu ja tundus vägagi tuuline olevat. Tund aega hiljem tulid muud kohustused vahele. 1330 paiku aga tekkis vaba hetk ning viskasin seljakoti selga ja läksin õue. Selleks ajaks oli taevas taas selginenud, kuid tuul puhus päris korralikult. Kõhklesin päris pikalt, kas üldse hakata varustust välja võtma. Samas kui ma juba õues olin …

Leidsin ühe puudevahelise vaikse koha, kus sain drooni ilusti õhku tõsta ja ise veidi tuulevarjus seista. Lisaks tuulevarjule oleks vaja olnud ka päikesevarju, sest päike siras otse silma, mis drooni lennutades pole just eriti hea variant. Igal juhul kannatas kenasti 50 meetri kõrgusel lennata. Tänase idee jaoks mul rohkem kõrgust polnudki vaja. Samas väga kaugele endast ma drooni lennutada ei tahtnud, mistõttu sain enamus vaated püütud suhteliset samast küljest. Paljaste kätega kannatas õues olla vaevalt ühe aku jagu ning langes ära variant ise füüsiliselt asukohta muuta, et teiste nurkade filmimiseks droonile lähemal olla. Pean mingisugused sõrmedeta kindad soetama, et käed üleni külmetama ei peaks.

Kodus materjali läbi vaadates pidin tõdema, et olin saanud küll mõned head klipid, kuid tervikliku video jaoks poleks sellest piisanud. Lihtsalt tuleb mingi hetk uuesti samasse kohta minna ja juurde filmida. Olen seda meelt, et igal lennul saadud materjalist ei pea hambad ristis midagi lihtsalt tootmise pärast tootma.

Jälgi Facebookis või telli uudisvoog: