YouTube, minimalism ja nutisõltuvusest vabanemine.

Teatavasti toimetab YouTube selliselt, et kui oled mingil teemal videoid vaadanud, siis hakatakse Sulle neid veel rohkem ette söötma. Ehk siis, kui oled vaadanud uudisteklippi koroonaviirusest, siis hakkadki YouTube’i avalehel sellest inspireeritud videosoovitusi saama. Kui oled ühe korra otsinud taustale mängima relaxing chill out remix muusikat, ongi Su avaleht kahetunniseid temaatilisi asju täis. Ja kui oled juba korra alustanud minimalismiga seotud videote vaatamist, siis ei puudu edaspidi ka need soovituste lehelt. Muidugi olen ma tänu soovitustele leidnud palju vaatamisväärset, kuid olles näiteks ühe korra tundunud sportlikku huvi, kuidas käib tappide tegemine ja ühendamine, on päris tülikas pidevalt näha tisleritöö teemalisi best hacks soovitusi.

Peatudes pikemalt minimalismiga seotud videote juures, on tore näha, kuidas inimesed seda suunda enda jaoks avastavad ja tõlgendavad. Huvitav on näha erinevaid viise, mille alusel teised otsustavad, mida neil on vaja alles jätta ja millest nad vabaneda soovivad. Või siis hoopis digitaalse minimalismi ja nutisõltuvusest pääsemise poole suunavad videolood. See kõik on kaasahaarav [YouTube’i peamine eesmärk, eks] kuni hetkeni, millal hammustad läbi, et Sul tegelikult pole seda üldse vaja. Jah, isegi siis mitte, kui Sul on eriti raskekujuline nutisõltuvus või kapid pilgeni täis üleliigseid asju. Miks? Sest nendes videotes ei ole mitte midagi uut. Kõik need mitmed sajad tunnid lugusid ja soovitusi sellest, kuidas vähem sotsiaalmeedias aega viita, riietest vabaneda, rohkem lugeda, regulaarselt trennis käia, tasakaalustatumalt toituda jne, jne, saab kokku võtta ühe lausega: murra probleeme põhjustav käitumismuster!

Aga kuidas siis otsustada, kas kõiki neid kapis olevaid kreeme, purke, nõusid, karpe, riideid ikka on vaja? Olles vaadanud paari tunni jagu videoid, kuidas kappe koristada ja milliste suunavate küsimuste alusel jõuda selleni, et tõesti võib mõned asjad ära visata/anda, siis on väga raske midagi uut teada saada. Ja ainuüksi videote vaatamisest kapp tühjemaks ei saa. Video on aidanud omandada teadmised ja meetodid ja nüüd on see koht, kus tuleb neid rakendama hakata. Võiks ja peaks siin ei aita. Tuleb kapiuks avada, sahtel lahti tõmmata ja koristamisega algust teha. Ja kehtib see mistahes asja kohta.

Eelnevaga ei taha ma väita, et see, kuidas inimesed YouTube’is lugusid oma teekonnast nutivabaduse, minimalismi, ettevõtjaks saamise jms kohta räägivad, on halb. Lihtsalt ei tohi takerduda motivatsioonivideote vaatamisse ja loota, et Sinuga kuidagi maagiliselt mingid asjad juhtuma hakkavad. Niisama ei juhtu midagi, ise on vaja muutuste nimel tegutseda.

Jälgi Facebookis või telli uudisvoog:

One thought on “YouTube, minimalism ja nutisõltuvusest vabanemine.

  1. Jumalauta, ma olen ÜHE korra vaadanud mingi menstruaalanuma review’d ja siiani saan vahepeal soovitusi.

Comments are closed.